Kullanım Şartları

KULLANIM ŞARTLARI

Billur Medya Yapım Anonim Şirketi (Bundan sonra “Biliş Akademi” veya “Şirketimiz” olarak anılacaktır) tarafından hazırlanan www.bilisakademi.com web sitesine hoş geldiniz. 

Bu sitede yer alan sayfalara giriş ve içerilen bilgilerin kullanımı aşağıda belirtilen kurallar ve koşullara tabidir. Bu web sitesini ve içerilen hizmetleri kullanarak bu şartlar ile mutabık olduğunuzu ve aşağıdaki şartların sizin için de bağlayıcı olduğunu peşinen teyit etmiş oluyorsunuz. Şayet işbu Kullanım Şartları’nı kabul etmek istemezseniz hiçbir hizmetimize kaydolamazsınız, erişemezseniz ve kullanamazsınız. 

Şirketimiz, www.bilisakademi.com web sitesinde sağlanan hizmetlerde, ürünlerde, programlarda veya kullanım şartlarında, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir zamanda değişiklik yapma, güncelleştirme veya yürürlükten kaldırma haklarını saklı tutar. Bu sitenin kullanımına devam ederek bu değişiklikleri de kabul etmiş oluyorsunuz.

1. HAKLAR

Bu sitede yer alan her türlü içerik, program ve eğitim materyalinin hakları Biliş Akademi’ye aittir.

2. WEB SİTESİNİN KULLANIMI

www.bilisakademi.com web sitesinde yer alan içerik, eğitim ve yazılım (materyal) kullanmanız aşağıdaki şartlara bağlıdır.

  • 1. Bu sitede yer alan materyali sadece kendi kişisel eğitiminiz ve bilgilenmeniz amacıyla kullanabilirsiniz.
  • 2. WEB SİTEMİZDE BULUNAN TÜM FOTOĞRAF, VİDEO VE YAZILAR ÜZERİNDEKİ HAKLAR; 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile 6769 Sınai Mülkiyet Kanunu sayılı hükümleri uyarınca korunmaktadır. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa göre bir eserin telif hakkı eser sahibine aittir. www.bilisakademi.com web sayfasında yer alan interaktif eğitim materyallerinin tamamı veya bir bölümü Biliş Akademi ve hak sahibinin izin alınmadan kullanılamaz, dağıtılamaz, kopyalanamaz, kaynak gösterilerek dahi yayımlanamaz. Web sayfalarımızı kullananlar telif hakkı konusunda yukarıda belirtilen tüm yükümlülükleri kabul etmiş sayılırlar.
  • 3. Bu sitede yer alan materyalleri ve içerikleri değiştirerek veya değiştirmeden kısmen veya tamamen sahiplenemezsiniz.
  • 4. Bu web sitesinde yer alan materyalleri ve içerikleri, daha öncesinde Şirketimizin yazılı iznini almaksızın, yayınlama, dahil hiçbir amaçla kullanamaz veya kopyalayamazsınız.
  • 5. Şirketimizin yazılı iznini almaksızın, “mirror” veya “frame” tekniğiyle bu web sitesinin herhangi bir kısmını başka bir alanda yayınlayamazsınız.
  • 6. Bu web sitesine bir ara sayfa ile tekrar yönlendirme yaparak, splash sayfası sokarak veya diğer bir vasıtayla link yapamazsınız.
 

3. KAYIT, KULLANICI HESAPLARI, ŞİFRELER VE GÜVENLİK

Bu web sitesinde sağlanan hizmetlerin herhangi birinin kullanımı için kayıt yaptırmanız ve bir hesap açmanız gerekiyorsa, bu kayıt sürecini kayıt formunda istenen bilgileri tam ve doğru olarak sağlamanız şarttır. Ayrıca bu bilgilerde değişiklik olduğu takdirde ilgili kayıt formuna girerek ilgili bölümlerde bilgilerinizde değişiklik yaparak bilgileri güncel tutmayı kabul etmiş oluyorsunuz. 

Eğer bu hizmetlerden işvereniniz hesabına kullanıyorsanız, bu kullanım şartlarını onun adına kabul etmeye yetkili olduğunuz varsayılacaktır. Şifreniz veya şifrelerinizi gizli tutmakla mükellefsiniz. Ayrıca, sizin hesabınız ile yapılan bütün işlemlerden tamamıyla sorumlu olduğunuzu da peşinen kabul ve teyit ediyorsunuz. 

Hesabınızı bir başkasına devredemezsiniz ve bir başkasının hesabını kullanamazsınız. Hesabınızın ve/veya şifrenizin izinsiz olarak başkaları tarafından kullanıldığını fark ettiğinizde bu durumu derhal Şirketimize bildirmelisiniz. 

Biliş Akademi hesabınızın veya şifrenizin başkası tarafından kullanımı nedeniyle, bilginiz olsun veya olmasın, oluşacak zararınızla ilgili herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Ancak, hesabınızın veya şifrenizin başka bir kişi tarafından kullanımından Biliş Akademi veya başka bir kişi veya kuruluş zarar görürse, bu zarardan siz sorumlu tutulabilirsiniz. 

4. ÜRÜN İADESİ

4.1. Müşteri, canlı eğitimlerde eğitim saatine en geç 24 saat kalana kadar iptal hakkını kullanabilir ya da canlı eğitimlerin eğitmen veya Biliş Akademi tarafından iptal edilmesi durumu söz konusu olabilir. Bu durumda Müşteri’nin iptal talebinin Biliş Akademi tarafından onaylanması ya da canlı eğitimlerin eğitmen veya Biliş Akademi tarafından iptal edilmesi halinde, Müşteri’nin ödemiş olduğu canlı eğitim ücreti, Müşteri isterse iade hakkını kullanabilir ya da isterse iptal tarihinden itibaren en geç 1 yıl içinde aynı eğitimde kullanılmak üzere Müşteri’nin üye hesabında kalır. Her halükârda Müşteri tarafından canlı eğitim saatine 24 saatten az bir süre kala yapılan iptal talepleri kabul edilmez.

4.2. Müşteri satın almış olduğu video, sunum, doküman, online eğitim ve bunlarla sınırlı olmamak üzere hizmetleri, online olarak satın aldığı günden itibaren 7 (yedi) gün içinde aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilir. Müşteri bu 7 (yedi) gün içinde hizmeti kullanmaya başlarsa cayma hakkını kullanamaz. Video, sunum, doküman, online eğitim ve bunlarla sınırlı olmamak üzere içerilerin görüntülenip görüntülenmediği www.bilisakademi.com tarafından tespit edilmektedir, müşteri bu durumu peşinen kabul eder. İçeriği görüntüleyen müşteri gerekli kullanımı sağlamış olur. Müşteri satıma konu olan bilgiyi bu biçimde elde ettiğinden cayma hakkını kullanamaz.

Bir satış sözleşmesi oluşturulmadan önce, siparişinizi kendi takdirimize göre kabul etmemeyi seçebiliriz. Siparişinizi kabul edemediğimiz durumlara örnekler şu şekildedir:

  1. Ürünün/Ürünlerin Web sitesinde gösterilmesi ancak stokta bulunmaması;
  2. Ödemeniz için yetkinizi alamamamız;
  3. Bir Ürün için gönderim kısıtlamaları uygulanması;
  4. Web sitesinde gösterilen Ürünün/Ürünlerin yanlış fiyatlandırma veya başka şekilde yanlış açıklama gibi (belirgin) bir hata içermesi.

4.3. 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Madde 15 gereğince, elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler için cayma hakkı kullanılmamaktadır. Bu sebeple, işbu sözleşmeye konu hiçbir hizmet için cayma hakkının kullanılması ve eğitim ücretlerinin iadesi mümkün değildir. Müşteri’nin canlı eğitimlere ilişkin işbu sözleşmenin 4.1. maddesinde belirtilen iptal hakkı saklıdır. 


5. GARANTİ VE FERAGAT

Biliş Akademi ve sizin aranızda yapılan ayrı bir anlaşma açıkça belirlenmediği sürece bu web sitesinden edinilen bütün içerik, yazılım ve hizmetler size olduğu haliyle sağlanmış olup, herhangi bir amaca uygunluk açısından veya başka bir açıdan herhangi bir garantiye tabi değildir.

Biliş Akademi hiçbir şekilde tarafınız veya başka bir üçüncü kişi tarafından bu web sitesine erişim veya bu web sitesinin veya bu web sitesinden linkle yönlendirilmiş başka bir web sitesinin veya bu web sitesinde yer alan hizmetlerin kullanımı vasıtasıyla uğranılmış dolaysız veya dolaylı bir zarardan, gelir veya veri kaybından veya başka bir zarardan sorumlu tutulamaz.

6. BU WEB SİTESİNDE SAĞLANAN ÜÇÜNCÜ KİŞİLERE AİT MATERYAL

Bu web sitesi üçüncü kişiler tarafından sağlanmış materyaller, kaynak kodlu veya işletim formunda yazılımlar içerebilir. Bu web sitesinde yer alan bütün üçüncü kişilere ait materyal içinde yukarıda yer alan “GARANTİ VE FERAGAT” bölümü hükümleri geçerlidir.

ONLINE EĞİTİM KATILIMCILARI İÇİN SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ

LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUNUZ.

BU SÖZLEŞME, www.bilisakademi.com ABONESİ OLARAK SİZ www.bilisakademi.com KULLANICILARINA YÖNELİK HAZIRLANAN İÇERİKTEN FAYDALANABİLMENİZ İÇİN GEREKLİ KURALLARI İÇERMEKTEDİR.

www.bilisakademisi.com’DAN FAYDALANMAK AMACIYLA İŞBU SON KULLANICI LİSANS SÖZLEŞMESİ’Nİ ONAYLAYARAK YA DA www.bilisakademi.com’U KULLANARAK, SÖZLEŞME’Yİ OKUDUĞUNUZU, İÇERİĞİNİ ANLADIĞINIZI VE HÜKÜMLERİNİ KABUL ETTİĞİNİZİ KABUL VE BEYAN ETMİŞ OLURSUNUZ.

1.TARAFLAR VE KONU

İşbu ‘www.bilisakademi.com Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi’ (bundan böyle “SÖZLEŞME” olarak anılacaktır), Billur Medya Yapım Anonim Şirketi (bundan böyle “Biliş Akademi” veya “Şirketimiz” olarak anılacaktır.) ile KULLANICI arasında (bu SÖZLEŞME’de KULLANICI ifadesi SİZ’i işaret etmektedir.) lisans bedeli karşılığında sunulan; ‘Eğitim Uzmanı’, ‘Koçluk’ ve ileride sunulacak diğer online eğitim içerikleri sunan www.bilisakademi.com Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen ulusal mesleki yeterlilik standartlarına uygun eğitim platformu (bundan böyle “www.bilisakademi.com” olarak anılacaktır) için, KULLANICI’nın seçmiş olduğu erişim paketinin sağladığı kullanım biçimi, kapsamı ve şartları ile sınırlı olarak KULLANICI’nın internet üzerinden www.bilisakademi.com web sitesine erişimi ile www.bilisakademi.com’a kayıt olması ve www.bilisakademi.com’u kullanması konusundaki tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesine yöneliktir. (Biliş Akademi tarafından zaman zaman yapılacak ve www.bilisakademi.com web sitesinde yayımlanabilecek tüm güncelleştirmeler bu SÖZLEŞME’ye dahildir.)

SÖZLEŞME’de BİLİŞ AKADEMİ ve KULLANICI hep birlikte TARAFLAR olarak adlandırılmışlardır.

KULLANICI, www.bilisakademi.com web sitesinde yer alan “Kayıt ol” butonuna tıklayarak kayıt işlemlerini tamamladığında ve/veya www.bilisakademi.com’u kullanmaya başladığında işbu SÖZLEŞME’yi okuyup, bilgi sahibi olduğunu ve bütün hükümleri ile birlikte kabul ettiğini elektronik ortamda beyan etmiş olur. KULLANICI, bu SÖZLEŞME’yi kabul etmiyorsa, www.bilisakademi.com’a kayıt olmamalı ve kullanmamalıdır.

Bir tüzel kişinin yetkilisi adına bu sözleşmenin kabul edilmesi, bunu yapmaya yetkili olunduğunu gösterir. Yetkisiz olarak bu sözleşmenin kabul edilmesi halinde, bu SÖZLEŞME’de belirlenen yasal yaptırımların sorumluluğunu yetkisiz olarak işlem yapmış olan kişi tüzel kişi ile birlikte müteselsilen almış olur.

2. LİSANS ve FİKRİ MÜLKİYET

www.bilisakademi.com’un ve bölümlerinin ve www.bilisakademi.com ile birlikte veya aracılığıyla elde edilen içerikler, programlar ve bununla sınırlı olmamak kaydıyla eser niteliğindeki tüm içerikler üzerindeki tüm fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarının sahibi Biliş Akademi, bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya Biliş Akademi’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerdir. KULLANICI, Biliş Akademi ve/veya bağlı şirketleri ve yan kuruluşları ve/veya Biliş Akademi’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere www.bilisakademi.com ve içerikleri üzerinde hak sahibi üçüncü kişilerin sahip olduğu fikri ve/veya sınai mülkiyet haklarını ihlal edecek faaliyetlerde bulunamaz.

KULLANICI, sisteme kayıtlı olan kişi olmakla sadece www.bilisakademi.com’un münferit kullanım lisansına sahip olmuş olur. İşbu SÖZLEŞME ile KULLANICI’ya tanınan kullanma lisansı, www.bilisakademi.com’un bu SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve sınırlar çerçevesinde www.bilisakademi.com’a erişim, süreli olarak çalıştırma, görüntüleme ve kullanma hakkı verir. Biliş Akademi, işbu SÖZLEŞME ile KULLANICI’ya, www.bilisakademi.com ile birlikte verilebilecek belgelere göre istifade etmek üzere basit (inhisari olmayan) bir kullanma lisansı vermektedir.

KULLANICI, www.bilisakademi.com’daki içeriklerin hiçbir unsurunu değiştirmemeyi, uyarlamamayı, çevirmemeyi, satmamayı; bu içerik/ürün/servisten türev veya işleme eserler hazırlamamayı, bu içerik/ürün/servisin düzenini bozmamayı, bu servis kapsamında kullandığı her türlü içeriği, görüntüleri ve benzerlerini bu SÖZLEŞME dışındaki amaçlar dışında kullanmamayı, değiştirmemeyi, bütünlüğünü bozacak şekilde ters mühendislik yapmamayı ve herhangi bir mecrada yayınlamaya teşebbüs etmemeyi kabul eder. KULLANICI, www.bilisakademi.com’un tümünü veya bir bölümünü bilgisayarına indiremez ve kaydedemez. www.bilisakademi.com’un kısmen/tamamen kopyasını üretemez. Bu tür kopyaları her ne amaçla olursa olsun başkalarının kullanmasına izin veremez, istifadesine ve bilgisine sunamaz.

KULLANICI, www.bilisakademi.com kapsamındaki veya www.bilisakademi.com ile ilgili Biliş Akademi’nin veya Biliş Akademi’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere içerikler üzerinde hak sahibi üçüncü şahısların içerik üzerindeki haklarını ve telif haklarını, ticaret markaları veya diğer tescil hakları bildirilerini kaldırmamayı, gizlememeyi veya değiştirmemeyi kabul eder.

KULLANICI işbu SÖZLEŞME uyarınca, www.bilisakademi.com’un kullanımı sırasında www.bilisakademi.com’un kullanım amaçları dışında kalan, Biliş Akademi’nin içerik, ortam veya platform tedarikçileri dahil olmak üzere eserler üzerinde hak sahibi üçüncü kişilere veya Biliş Akademi’ne ilişkin öğrenilen gizli bilgileri muhafaza etmeyi, kısmen veya tamamen üçüncü kişilere doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir şekilde ifşa etmemeyi veya açıklamamayı kabul etmiş olur.

Biliş Akademi’nin, Biliş Akademi hizmetleri, Biliş Akademi bilgileri, Biliş Akademi telif haklarına tabi çalışmaları, Biliş Akademi ticari markaları, Biliş Akademi ticari görünümü veya sahip olduğu her tür maddi ve fikri mülkiyet hakları da dahil tüm malvarlığı, ayni ve şahsi hakları, ticari bilgi ve know-how’a yönelik tüm hakları saklıdır.

KULLANICI, işbu madde kapsamındaki taahhüt ve yükümlülüklerine uymadığı takdirde, üçüncü parti firma, kurum ve üçüncü kişi taleplerinin tek sorumlusu KULLANICI olacak ve eser ve içeriğe ilişkin ayrıca lisans verenler de dahil ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, üçüncü kişilerin uğradıkları zararlardan dolayı Biliş Akademi’den talep edilen tazminat miktarını ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti de dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere diğer her türlü masrafı karşılamakla sorumlu olacaktır.

3. KULLANICI’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

3.1. Ticari Olmayan Kullanım

www.bilisakademi.com’da sunulan her türlü içerik, ticari amaçlar dışında kalan sadece şahsi kullanım içindir. KULLANICI, bu içeriklerin herhangi bir şekilde yayınlanması, kopyalanması, çoğaltılması, işlenmesi, değiştirilmesi, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak yayınlanması, bir topluluğa dinletilmesi ve/veya izletilmesi, halka açık yerlerde yayınlanması eylemlerini gerçekleştiremez.

www.bilisakademi.com ile sunulan içeriğin KULLANICI tarafından umuma açık mekanlarda kullanılması veya dinletilmesi ve/veya izletilmesi yasaktır. KULLANICI, www.bilisakademi.com’un kullanımı ile dolaylı veya doğrudan herhangi bir gelir veya benzeri menfaat elde edemez.

KULLANICI, www.bilisakademi.com’u herhangi bir şekilde başkalarının kullanımına sunabilecek hiçbir girişimde bulunamaz. www.bilisakademi.com’u, birden fazla sayıda bilgisayar, iş istasyonu ve/veya sunucuda aynı anda kullanamaz.

KULLANICI, dahil olduğu www.bilisakademi.com paketi kullanım haklarının kapsamına, “www.bilisakademi.com” veya ileride değişebilecek diğer web adreslerinden ulaşabilecektir. İşbu SÖZLEŞME’nin kabul edilmesi ile bu paket kullanım hakları kapsamı da KULLANICI tarafından kabul edilmiş sayılır. Bu nedenle, paketlere ilişkin bilgilere ilgili adreslerden ulaşarak, lütfen dikkatlice okuyunuz. Biliş Akademi, KULLANICI’ya kullanıma ilişkin üyelik dahilinde tanınan hakları herhangi bir zamanda değiştirme hakkını saklı tutar. KULLANICI, Biliş Akademi’nin veya onun içerik, ortam veya platform tedarikçilerinin sitelerine, mal veya hizmetlerine, yazılım, veri veya datalarına herhangi bir şekilde zarar verecek, erişimi engelleyecek, aşırı yükleme yapacak veya hasar verecek şekilde işlemler, müdahaleler yapamaz, www.bilisakademi.com’u bu şekilde ya da üçüncü kişilerin Biliş Akademi hizmetlerinden faydalanmasına engel olacak şekilde kullanamaz. KULLANICI, bu SÖZLEŞME ile tanınan hakkını, Biliş Akademi’nin yazılı izni olmaksızın hiçbir şekilde üçüncü kişilere bedelsiz de olsa devredemez, kiralayamaz, kullanımına ve/veya yararına sunamaz veya satamaz. www.bilisakademi.com’nin kullanılması, her zaman bu SÖZLEŞME’nin koşullarına tabidir.

3.2. Uygun Kullanım

KULLANICI, www.bilisakademi.com’u yürürlükte bulunan tüm ulusal ve uluslararası mevzuata, internet kullanımına ilişkin kural ve yasalara uygun olarak kullanacağını kabul eder. KULLANICI, www.bilisakademi.com’u hukuka aykırı, amacı dışında, hileli veya uygunsuz bir amaç için kullanmak veya bunları yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin vermek, bu yöndeki bir fiile katılmak veya teşvik etmek, belirli zamanlarda revize edildiği şekliyle işbu SÖZLEŞME’yi ihlal edecek bir şekilde hareket etmek, SÖZLEŞME ile edinilen hakları üçüncü kişilere kullandırmak eylemlerini yapamaz veya bu eylemleri yapması için herhangi bir üçüncü şahsa izin veremez veya onu teşvik edemez. Biliş Akademi KULLANICI tarafından bu fiillerin gerçekleştirilmesi durumunda işbu SÖZLEŞME’yi feshedebilir. Bu durumda Biliş Akademi’nin diğer tüm hukuki hakları saklıdır.

4. BİLİŞ AKADEMİ’NİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Biliş Akademi, Biliş Akademi’nin kendi kontrolünde olmayan üçüncü kişi yetkili mesleki yeterlilik sınav merkezleri, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve benzeri kamu kurum ve kuruluşları, satıcılar, sağlayıcılar ve başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve işlettiği başka web sitelerine ve/veya portallara, dosyalara veya içeriklere ‘link’ verebilir. Bu ‘link’ler, sadece referans kolaylığı nedeniyle Biliş Akademi tarafından sağlanmış olabilir ve web sitesini veya siteyi işleten kişiyi desteklemek amacı veya web sitesi veya içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. Site üzerindeki ‘link’ler vasıtasıyla erişilen portallar, web siteleri, dosyalar ve içerikler, bu ‘link’ler vasıtasıyla erişilen portallar veya web sitelerinden sunulan hizmetler veya ürünler veya bunların içeriği hakkında Biliş Akademi’nin herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Biliş Akademi, KULLANICI bilgilerini veya üyeliğe ilişkin KULLANICI bilgilerini, KULLANICI güvenliği, kendi yükümlülüğünü ifa ve bazı istatistiki değerlendirmeler için kullanabilir. Bu KULLANICI bilgileri, ilgili verinin saklanma süresine yönelik ilgili mevzuatlarda bir süre öngörülmemiş ise aramızdaki ilişkinin gereği olarak olası uyuşmazlıklar da göz önüne alınarak hukuki ilişkimizin sona ermesinden itibaren 10 yıllık dava zamanaşımı süresinin geçmesiyle verileriniz herhangi bir talebinize gerek olmadan silinir, yok edilir veya anonim hale getirilir. Ancak KULLANICI’lar her zaman bu bilgilerinin silinmesini talep edebilirler ve Şirketimiz tarafından talebin alınmasından itibaren 30 (otuz) gün içerisinde imha edilir. KULLANICI ve Biliş Akademi hukuken bağımsız taraflardır. Aralarında ortaklık, temsilcilik veya işçi-işveren ilişkisi yoktur.

Biliş Akademi, önceden haber vermeksizin www.bilisakademi.com ve dokümantasyonda değişiklik yapabilir.

Biliş Akademi önceden haber vermeksizin varsa ücretsiz olarak kullanım hakkı elde ettiğiniz www.bilisakademi.com’u kullanımdan kaldırabilir ya da ücretli hale getirebilir.

Biliş Akademi kullanıcının site üzerine üye olurken veya site içi işlemlerde verdiği iletişim bilgilerini kullanarak; kullanıcı ile iletişim kurabilir, reklam ve/veya bildirim yapabilir. Kullanıcı “Hesabım” bağlantısı altındaki Bülten Aboneliği linkinden bu izni kaldırabilir.

5. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN HAKLARI

KULLANICI, www.bilisakademi.com’u tüm veri veya diğer malzemeleri, (a) üçüncü şahısların haklarının (fikri mülkiyet hakları dâhil olmak üzere bunlarla sınırlı kalmaksızın) ihlaline veya tecavüzüne neden olacak şekilde veya (b) donanımlar için zararlı veya bozucu olacak şekilde veya (c) üçüncü şahısların bilgisayar sistemlerine, ağ veya donatılarına zarar verebilecek şekilde göndermek veya iletmek üzere kullanmayacağını kabul etmiştir. KULLANICI, bunun aksine davrandığı takdirde, işbu SÖZLEŞME uyarınca, tüm sorumluluğun KULLANICI’ya ait olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek zarar ve ziyandan ve üçüncü şahıslar tarafından açılacak her türlü dava, zarar veya ziyan taleplerinden sorumlu olacağını, Biliş Akademi’nin bu kabil dava, şikayet ve benzeri konularda hiçbir şekilde taraf ve muhatap olmayacağını, bu hükmün KULLANICI tarafından ihlali nedeniyle, Biliş Akademi’nin üçüncü şahıslar tarafından açılacak herhangi bir davada taraf addedilerek üçüncü şahıslara herhangi bir tazminat ödemesi veya yükümlülük altına sokulması durumunda, başta ödemiş olduğu tazminat olmak üzere, bundan dolayı uğrayacağı her türlü zararı KULLANICI’ya rücu edebileceğini ve Biliş Akademi’nin talebi üzerine, ödenmiş olan tazminat, zarar ve masrafları kayıtsız şartsız olarak, defaten ödemeyi gayrikabili rücu olarak beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

6. GEREKLİ DONANIMLAR

www.bilisakademi.com’a erişmek ve/veya kullanmak için gerekli tüm bilgisayar donanımını ve iletişim donanımlarının temin ve bakımını sağlamak KULLANICI’nın sorumluluğundadır. KULLANICI bu SÖZLEŞME uyarınca, kullanma lisansı aldığı www.bilisakademi.com’u, www.bilisakademi.com WEB SİTESİNDE BELİRTİLEN ASGARİ TEKNİK ÖZELLİKLERE SAHİP BİR DONANIM ÜZERİNDE KULLANACAĞINI VE GEREKLİ DONANIMI TEMİN EDECEĞİNİ, Biliş Akademi’nin yazılım-donanım uyuşmazlığı ile ilgili hiçbir sorumluluğunun bulunmadığını, bu nedenle meydana gelen hiçbir zarar sonucundan Biliş Akademi’nin sorumlu olmayacağını, Biliş Akademi’nin sorumluluğunun kullanma lisansı verilmesi ile sınırlı olduğunu beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.

7. SORUMLULUĞUN SINIRLANMASI

www.bilisakademi.com, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından belirlenen ulusal mesleki yeterlilik standartlarına uygun eğitim platformu olup; sunulan eğitimler sonrasında alınacak yeterlilik sertifikası ile KULLANICI’ların katılacakları, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilmiş sınav merkezlerindeki sınav başarısızlıklarından sorumlu değildir. www.bilisakademi.com, söz konusu sınav performanslarına yönelik herhangi bir garanti ve/veya taahhüt vermemektedir.  

Biliş Akademi, www.bilisakademi.com’da yer alan içeriklerin kullanımı sırasında KULLANICI tarafında oluşabilecek sorun veya zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.

KULLANICI, www.bilisakademi.com ile ilgili olarak temin edilen tüm içerikleri sadece kendi ihtiyaçları için ve doğabilecek riskleri kabul ederek kullanacağını kabul eder. Biliş Akademi’nin içeriklerine ilişkin olarak veya kullanımından kaynaklanan veri kaybı veya bilgisayar sistemi hasarları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup Biliş Akademi’nin bu hususta herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Biliş Akademi, www.bilisakademi.com’un 7 gün 24 saat kesintisiz olarak sunulmasını KULLANICI’lara garanti etmemekte ve bu konuda herhangi bir hizmet ya da performans seviyesi taahhüdü vermemektedir. www.bilisakademi.com’un etkin biçimde kullanımı ve bu kullanımın tüm sonuçları KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, Biliş Akademi, www.bilisakademi.com’un kendisinden beklenen sonuçlarının tam olmaması ya da eksik veya amaca uygun olmamasından ve bu sebeplerle ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zararlardan hiçbir şekilde sorumlu değildir. Biliş Akademi, (a) www.bilisakademi.com ile sunulan herhangi bir içerik sonucunda maruz kalınan kayıp veya hasarlardan veya herhangi bir müzik, görüntü, fotoğraf, yazılım, teçhizat veya içerikteki hata, hasar ya da bozulmalardan; (b) www.bilisakademi.com’un KULLANICI tarafından kullanımı neticesinde oluşacak herhangi bir telif hakkı ve mülkiyet haklarının ihlalinden hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır. Biliş Akademi, www.bilisakademi.com ile sunulan her türlü içerik üzerinde, tamamen kendi takdirinde olmak üzere, değişiklik yapma, uygun görmediği içeriği kaldırma ve/veya ekleme yetkilerine sahiptir.

www.bilisakademi.com’un versiyon güncelleştirmesinden kaynaklanabilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Biliş Akademi sorumlu değildir.

Beklenmedik teknolojik gelişmelerden dolayı meydana gelebilecek başta maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı zararlar olmak üzere, hiçbir zarardan Biliş Akademi sorumlu değildir.

www.hukukakademisi.com.tr’nin kullanılması ya da kullanımının mümkün olmaması nedeniyle meydana gelebilecek ticari kar ya da başarı yoksunluğu, ticari işlerin aksaması, bilgilerin/verilerin/dosyaların/resimlerin kaybolması gibi (ve fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere) durumlarda veya benzeri durumlarda ortaya çıkabilecek maddi ve/veya manevi ve/veya doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir zarardan Biliş Akademi sorumlu değildir.

Her durumda, www.bilisakademi.com nedeniyle meydana gelebilecek her türlü zarar başta olmak üzere, Biliş Akademi’nin bu SÖZLEŞME’nin herhangi bir hükmü uyarınca sorumluluğu www.bilisakademi.com için varsa ödenmiş olan lisans bedeli ile sınırlıdır.

8. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

Biliş Akademi, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, işbu SÖZLEŞME’yi uygun göreceği herhangi bir zamanda değiştirebilir. İşbu SÖZLEŞME’nin değişen hükümleri, www.bilisakademi.com web sitesinde ilan edildikleri tarihte geçerlilik kazanacak olup; KULLANICI, bu SÖZLEŞME’deki değişiklikleri, değişiklikler Biliş Akademi’nin web-sitesinde yayınlandıktan sonra kabul etmiş sayılır. Bu değişikliklerden haberdar olabilmek için işbu SÖZLEŞME’yi sık sık gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Geri kalan hükümler, aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir. İşbu SÖZLEŞME, KULLANICI’nın tek taraflı beyanları ile değiştirilemez.

9. MÜCBIR SEBEPLER

Hukuken ‘mücbir sebep’ sayılan tüm hallerde, Biliş Akademi, işbu SÖZLEŞME ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle yükümlü değildir. Bu ve bunun gibi durumlar, Biliş Akademi için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için Biliş Akademi’nden herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir. “Mücbir sebep” terimi, doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, Biliş Akademi’nin makul kontrolü haricinde ve gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

10. SÖZLEŞME’NİN YÜRÜRLÜĞÜ VE SONA ERMESİ

KULLANICI, www.bilisakademi.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi kabul ettiğini beyan ettiği anda işbu SÖZLEŞME ile belirlenen şartları kabul etmiş sayılır ve bu SÖZLEŞME TARAFLAR arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

KULLANICI, www.bilisakademi.com’u kullandığı ya da işbu SÖZLEŞME’yi onayladığı tarihten itibaren, SÖZLEŞME’de belirtilen hak ve yükümlülüklere aykırı hareketleri ve/veya edim ve taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle, Biliş Akademi’nin ve/veya 3. kişilerin uğrayacağı her türlü zarar ve ziyanı derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

İşbu SÖZLEŞME ve KULLANICI’nın SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğu www.bilisakademi.com’u kullanma hakkı, 

(a) KULLANICI’nın www.bilisakademi.com’u kullanmayı sona erdirmesi ve üyelikten çıkış talimatlarına uyarak üyeliğini sona erdirmesi; 

(b) İşbu SÖZLEŞME’de sayılan fesih hallerinden herhangi birinin gerçekleşmesi ve herhangi bir nedenle sona ermesi ile hiçbir ihtara gerek kalmaksızın kendiliğinden hükümsüz kalacaktır.

Bu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME uyarınca sahip olduğunuz www.bilisakademi.com’u kullanma hakkının herhangi bir nedenle sona ermesi durumunda;

KULLANICI, www.bilisakademi.com paketini, kendi isteğiyle iptal ettirmesi durumunda Biliş Akademi tarafından, KULLANICI’ya herhangi bir geri ödeme yapılmaksızın KULLANICI lisansı sona erdirilecektir.

KULLANICI’nın, SÖZLEŞME’de yer alan hükümlerden herhangi birini ihlal etmesi durumunda, Biliş Akademi’nin sözleşmeyi derhal feshetme ve KULLANICI’nın www.bilisakademi.com’a erişim ve bu SÖZLEŞME’de tanınan lisans hakkını iptal etme hakkı olup, işbu SÖZLEŞME’yi derhal ve bildirimsiz feshedebilir.

Biliş Akademi, açıkça mevzuata aykırılık, suç teşkil eden kullanımları tespit etmesi halinde önceden haber vermeksizin KULLANICI’nın www.bilisakademi.com kullanma lisansını tek taraflı iptal etme hakkını saklı tutar.

KULLANICI, bu SÖZLEŞME’nin sona ermesi üzerine, Biliş Akademi’nin talep etmesi halinde, www.bilisakademi.com’dan elde ettiği her türlü içerik, bilgi, müzik, görüntü ve diğer tür içeriği; mülkiyeti, yönetimi veya denetim ve kontrolü altında bulunan tüm bilgisayarlardan ve/veya depolama ortamlarından silmeyi kabul, beyan ve taahhüt etmiştir.

11. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

İşbu SÖZLEŞME ve SÖZLEŞME’nin uygulanması, yorumlanması, hükümleri dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetimi ve uyuşmazlıkların çözümü Türk Hukukuna tabi olacaktır. TARAFLAR, işbu SÖZLEŞME’nin uygulanmasından doğan uyuşmazlıklar için İstanbul Anadolu Mahkemeleri’nin ve İcra Daireleri’nin yetkili olduğunu kabul ederler.

12. VERİ UYGULAMALARI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

www.bilisakademi.com’a kayıt olurken veya sonrasında verilecek olan Biliş Akademi Tek Şifre ve diğer bilgilerin doğruluğu, güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ve kullanılması durumlarıyla ilgili her türlü husus tamamen KULLANICI’nın sorumluluğunda olup, girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan ve/veya KULLANICI bilgilerinin bir başkası tarafından ele geçirilerek/öğrenilerek kullanılması yoluyla www.bilisakademi.com’a KULLANICI adına erişimden Biliş Akademi sorumlu değildir. KULLANICI’ların, www.bilisakademi.com’a erişim araçlarının (kullanıcı adı ve şifre) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması, kullanılması gibi hususlardan kaynaklanan KULLANICI’nın ve/veya üçüncü kişilerin uğradığı veya uğrayabileceği zararlarla ilgili olarak Biliş Akademi’nin, doğrudan veya dolaylı, herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu kapsamda KULLANICI Biliş Akademi’den zarar, tazminat her ne ad altında olsun herhangi bir talepte bulunamaz. Biliş Akademi’nin kişisel bilgileri muhafazasına ilişkin bilgilendirmeler Gizlilik Politikamızda yer almaktadır.

www.bilisakademi.com’daki ziyaretleriniz, üyeliğiniz, eğitim kaydına ilişkin kayda yönelik kanunen ve sözleşme faaliyetinin gereği olarak işlenmesi gereken kişisel verilerinize ilişkin bilgilere KVK Aydınlatma Metni’nde yer almaktadır. 

KULLANICI ise işbu SÖZLEŞME ve dolayısıyla Biliş Akademi hakkında öğreneceği her türlü bilgiyi işbu SÖZLEŞME’nin herhangi bir nedenle sona ermesinden bağımsız olarak süresiz olarak gizli tutacağını kabul ve taahhüt eder.

13. İLETİŞİM BİLGİLERİ VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ

www.bilisakademi.com ve SÖZLEŞME ile ilgili herhangi bir sorunuz veya sorununuz olursa, Biliş Akademi’ye elektronik posta yoluyla info@bilisakademi.com adresinden veya 0543 235 55 55 telefon numarasından ulaşarak iletebilirsiniz.

14. DİĞER HÜKÜMLER

KULLANICI bu SÖZLEŞME’yi ve bu SÖZLEŞME kapsamında sahip olduğu hakları bir başka kişiye ya da kuruma devredemez.

KULLANICI, Biliş Akademi’nin sahip olduğu hakları tek taraflı olarak tayin edebileceğini, Biliş Akademi’nin bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını ve sorumluluklarını KULLANICI’nın iznine gerek olmaksızın üçüncü bir kişi/kurum/tarafa devredebileceğini veya alt sözleşme yapabileceğini kabul eder.

Biliş Akademi, bu SÖZLEŞME kapsamındaki haklarını uygulamayı ertelemekle veya yalnızca bir kısmını uygulamakla, haklarının hiçbirinden vazgeçmiş olmaz. İşbu SÖZLEŞME’de yer alan hükümlere ilişkin ihlaller ya da işbu SÖZLEŞME kapsamındaki temerrütlere ilişkin tatbik edilecek haklardan edilen feragatler, söz konusu feragat yazılı olarak düzenlenmediği ve feragat eden tarafından imzalanmadığı sürece yürürlüğe girmeyecektir. Herhangi bir ihlalden ya da temerrütten feragat edilmesi, daha sonraki ihlallerden ya da temerrütlerden de feragat edildiği anlamını taşımayacaktır.

Bu SÖZLEŞME’nin herhangi bir hükmünün mahkeme ve/veya yetkili merci tarafından geçersiz veya uygulanamaz sayılması, SÖZLEŞME’nin kalan hükümlerinin geçerliliğini ya da uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Mahkeme veya yetkili merci kararıyla bu SÖZLEŞME’nin bir hükmünün veya bazı hükümlerinin uygulanabilir olmadığına karar verilirse, Biliş Akademi bu hükmü/hükümleri kanunların emredici hükümlerine uygun olarak ve TARAFLAR’ın işbu SÖZLEŞME’de belirlenen amaca erişmesi için uygun şekilde düzeltir veya bu hükmün/hükümlerin SÖZLEŞME’den ayrı tutulmasına ve SÖZLEŞME’nin diğer hükümlerinin tümüyle etkin ve geçerli kalmasına karar verebilir.

KULLANICI’nın, bu SÖZLEŞME’nin herhangi bir hükmünü ihlal etmesi halinde, Biliş Akademi tüm yasal yollara başvurma hakkına sahiptir.

 

BİLİŞ AKADEMİ | HOŞ GELDİNİZ!